Wróżby darmowe - przeczucie.com.pl

Wróżby i tarot online. Masz przeczucie? Sprawdź to!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Tarot - znaczenie kart

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Tarot - znaczenie kart 4.0 out of 5 based on 7 votes.


 
Zewnętrznie Tarot składa się z 78kart. Dzieli się on na 22 Wielkie Arkana ( Wtajemniczenia) Wtajemniczeń 56 Małych Arkanów ( Wtajemniczeń)
Wielkie Arkana są kwintesencją, natomiast mniejsze opowiadają o codziennym życiu człowieka. W wielkich arkanach widzimy drogę człowieka przez meandry ludzkiego życia.

 
Pierwszy a zarazem ostatni Wielki Arkan to GŁUPIEC, który mówi o odrodzeniu, nowym początku człowieka na drodze życia. Człowiek taki jest jednak niepewny, bojaźliwy, nieświadomy wielu rzeczy. Jego sposób bycia komplikuje mu dalsze poczynania. Każdy z nas w wieku sytuacjach życia przejawia się jako Tarotowy Głupiec. Często ta karta oznacza podróże, te dalekie w głąb siebie a także te fizyczne, zagraniczne.

 
Kolejna karta to MAG (I) który mówi o nowym działaniu, o nowych aspiracjach i celach. Mówi też o nauczycielu, rozumie, zdecydowaniu, aktywności, harmonii, umiejętności zadbania o własne sprawy

 
Drugą kartą w Tarocie jest KAPŁANKA (II), która strzeże tajemnic i która zna wszelkie ważne i mniej ważne sekrety, lecz dopuszcza do nich tylko tych, którzy dojrzeli do ich zrozumienia. Mówi o nauce, dokształcaniu się. Często reprezentuję inspirującą i tajemnicza kobietę która pragnie nam pomóc.

 
Kolejną kartą jest WŁADCZYNI (III), która reprezentuje kobietę piękną, spełnioną jako żona, matka. Karta ta nie symbolizuje jedynie kobiety, mówi też o licznych zmianach często korzystnych, korzystnych konkretyzacji planów. Dojrzeliśmy do realizacji naszych zamierzeń, dlatego Cesarzowa wskaże nam odpowiedni moment podjęcia decyzji.

 
WŁADCA (IV) związany jest z instytucją władzy, zarówno politycznej jak i w charakterze psychologicznego oddziaływania na innych. Karta ta dotyczy także pracy zawodowej i stanowisk kierowniczych. Cesarz to także dojrzały i zdecydowany człowiek. Karta ta w rozkładzie w żadnym wypadku nie zapowiada zmiany stanu rzeczy w najbliższym czasie.

 
KAPŁAN (V) uosabia siłę boską. Mówi o osobie mającą wielki autorytet, często też przedstawia osobę rodzinną, która daje przykład innym. Mówi o duchowości o odkryciu w sobie cząstki boskości. W niektórych rozkładach mówi o ślubie.

 
KOCHANKOWIE (VI) to bardzo specyficzna karta. Nie mówi ona tyle o bycie w romansie, a o dylematy związane z miłością. Kochankowie wahają się co zrobić w danych okolicznościach. To karta wahań, niepewności, brak podjęcia decyzji. często mówi o trójkątach miłosnych. Arkan ten jednak zwraca uwagę by patrzeć na intuicję, gdyż tylko ona sprawiedliwie wybierze co jest dla nas najlepsze.

 
Kolejna VII karta Tarota to RYDWAN. Karta ta mówi o zamierzeniach dążeniach do ustalonego celu. Istota ludzka dąży nieustannie do harmonii. To właśnie harmonia daje poczucie szczęścia. Ale osiągnięcie tego stanu duchowej równowagi wymaga od nas nieustającej pracy nad wszystkimi wymiarami naszej osobowości. Karta ta mówże nie wolno poddawać się biernie losowi, skazując się na rolę ofiary. Mocno trzymając w ręku lejce przeznaczenia, możemy prowadzić nasz życiowy wóz po wybranej przez nas drodze.

 
SPRAWIEDLIWOŚĆ (VIII) kojarzy nam się z zakończeniem procesu sądowego, ale także rozwiązaniem jakiegoś problemu. Ta karta przypomina nam, ze za wszystko w życiu się kiedyś płaci i dlatego zachęca nas do obiektywnego rozwiązania argumentów za i przeciw przed podjęciem jakiegokolwiek działania.

 
PUSTELNIK (IX) mówi o mądrości, doświadczeniu i umiejętności podejmowania ważnych decyzji. Bywa tez symbolem samotności i opuszczenia, czy też zamknięcia w sobie. Mędrzec ten przez lata swojej tułaczki zdobył nieopisane doświadczenie życiowe. Przypatrywał się ludziom i światu. Wiele widział i wiele wie, a teraz interesuje go co innego. Zmierza ku poznaniu samego siebie.

 
KOŁO FORTUNY (X) symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków na plus lub minus w zależności od karty stojącej obok.

 
MOC (XI) zachęca do stawiania oporu wobec ewentualnego przeciwnika., namawia do odjęcia walki i pcha nas do akcji. Jest to karta optymistyczna, ale realistyczna, gdyż przypomina, że zwycięstwo wymaga walki. Ta karta też przedstawia kobietę silną, dojrzałą psychicznie, zdecydowaną.

 
Kolejna niezwykła kartą jest WISIELEC (XII) który reprezentuje przestój i brak działania. Jest symbolem medytacji i rozmyślań. Oznacza człowieka rozmyślającego nad własnymi problemami. Dotychczasowe postępy wymagały pełnego zaangażowania wielkiego wysiłku dlatego czas na odpoczynek-to kolejna interpretacja tej karty. Jest uosobieniem uduchowienia, poświęcenia i pokory. Jeśli wyciągniemy tę kartę, oznaczać ona będzie zawieszenie spraw w czasie.

 
Następną, jest złowroga dla wielu osób, karta ŚMIERCI (XIII). Jednak karta ta symbolizuje przejście z jednego etapu życia do drugiego. Jest symbolem początku nowego życia. Karta ta radzi nam odciąć się od ciążących nam elementów naszego obecnego życia. Czasami mówi wprost, że problem, o który pytamy, nie jest wart naszego zaangażowania.

 
UMIARKOWANIE (XIV) daje nam nadzieje. Oznacza ona bowiem, że nasze zmartwienia zostaną złagodzone, że spory zakończą się ugodą, że odezwie się ktoś, na znak od kogo czekamy z utęsknieniem. Karta ta faworyzuje bowiem wszelkie formy wymiany wiadomości, a więc dyskusje, rozmowy i ugody.

 
Kolejną dość groźną kartą jest DIABEŁ (XVI), który przedstawia element nieczysty. Tarotowy Diabeł wprowadza zamieszanie w naszej świadomości, zaciemnia nasze spojrzenie, co ogranicza możliwości samodzielnej decyzji, i świadomego działania. Terenem jego wpływu jest nasza podświadomość. Mówi o żądzy władzy, chęci posiadania, tendencji do intryg lub nasze uzależnienie od czegoś lub kogoś. Brutalny sex, alkohol, narkotyki, perwersje- to wszystko to co nas od środka niszczy.

 
Najcięższa kartą w Tarocie jest WIEŻA (XVI). Wyciągając tą kartę należy spodziewać się bardzo gwałtownej zmiany sytuacji. Może to być rozpad związku, tragedia spowodowana czynnikami zewnętrznymi zburzenie dotychczasowych układów. może ona zapowiadać starcie się z kimś, złość, kłótnię, brutalność.

 
GWIAZDA ( XVII) jednak daje nam nadzieje na przyszłość, możemy spać spokojnie. Zawiera ona nieprawdopodobny wprost potencjał pozytywny. Prawie zawsze jest to dobry znak. Gwiazda zapewnia nas, że możemy liczyć na wspaniałomyślność losu, na natchnienie, na bezinteresowną pomoc bliźnich, na pomyślny obrót sprawy. Mówi o narodzinach, młodości, nadziei, szczęściu, miłości bliźniego ,przyjemności, przyjaźni itp.

 
KSIĘŻYC ( XVIII) oznacza błędne pojmowanie świata, oszustwo i otaczające kłamstwa. Symbolizuje niezrozumienie pewnych spraw, często irytujące i wzbudzające wewnętrzny niepokój. może też oznaczać samooszukiwanie się i życie w iluzji. często też przedstawia przeszłość która do nas powraca i uniemożliwia pójście dalej. Należy pamiętać, że nasza podświadomość podyktuje nam odpowiedni wybór.

 
SŁOŃCE ( XIX) mówi o szczęściu w życiu uczuciowym, a także szczerą przyjaźń i zaufanie. Tarotowe Słońce oznaczać więc będzie małżeństwo, spełnienie marzeń, powodzenie w życiu.
Wyciągnięcie tej karty jest znakiem rzeczy spełnionych, które przybrały konkretny kształt.
Karta ta wyklucza strefę cienia, niedomówienia.

 
SĄD OSTATECZNY (XX) mówi o momencie definitywnej oceny naszych uczynków, wydanie werdyktu. Karta ta zapowiada dobre nowiny i wiadomości. Informuje nas także o podjęciu pewnej decyzji nas dotyczącej, która ma duży wpływ na bieg wydarzeń. Sąd ostateczny mówi nam o tym że niektóre sprawy są nam sądzone, zaplanowane z góry.
Mówi tez o odrodzeniu, czyli karta ta zwiastuje koniec pewnego trudnego okresu w życiu i powrót do sytuacji normalnej.

 
Ostatnia karta Wielkich Arkan to ŚWIAT (XXI). Możemy być spokojni, życie nie przygotowuje nam w najbliższym czasie żadnych przykrych niespodzianek. Karta ta mówi o spokojnym okresie. Nadszedł właśnie moment korzystania z rezultatów dotychczasowych wysiłków. Karta ta mówi tez, że jesteśmy otoczeni opieką i możemy liczyć na pomoc. Dotarliśmy do wyznaczonego celu i odnaleźliśmy zasłużony sukces.
Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 06 Grudzień 2010 13:47  

Paranormalne

Wróżba

Darmowa rejestracja

Wróżki wróżą o:

  • Miłość
  • Pieniądze
  • Praca
  • Pozostałe tematy

Tarot

Wróżka online

Wróżba na email

 

Czy wieżysz w reinkarnacje?
 

Bądź wytrwały i bez przerwy potrząsaj drzewem, a zawsze z niego coś spadnie.

Data

   Środa,/25th/Maj/2016

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Wróżby i Tarot Online

Tarot

Magia

Wróżby miłosne

Numerologia

Reinkarnacja

 

Wróżba na dziś

Wróżba na dziś:  Jeśli kto przez całe życie poluje na dzikie gęsi, w końcu mu dzika gęś oko wydłubie.

Wiara we wróżby

Czy wierzysz we wróżby?
 

UFO

Czy wierzysz w UFO?
 

Koniec Świata

Przepowiednia Końca Świata 2012
 

Tarot

Tarot - Czy boisz się wróżb tarota?